Ludzie

Ludzie są istotami o średnim wzroście i przeciętnej budowie ciała. Wydaje się, iż wszystkie ich cechy pozostają w równowadze a sama postać nie wyróżnia się niczym, ani pozytywnie, ani negatywnie. Ich naturalnym miejscem egzystencji są skupiska innych ludzi: miasta i wioski.

Elfy

Elf to postać wysoka, o dumnych i szlachetnych rysach twarzy. Nie sprawia ona wrażenia szczególnie silnej jednak szczupła sylwetka zdaje się być nadzwyczaj zręczna. Z jego oczu bije mądrość, opanowanie i spokój, lecz także pewna nieobecność i wyniosłość. Elfy silnie związane są z lasami i tam zwykle przebywają.

Krasnoludy

Postać ta jest krępa i muskularna, co świadczy zapewne niezwykłej sile i wielkiej wytrzymałości. Krasnoludy są niezrównanymi wojownikami, górnikami i złotnikami, ceniąc ponad wszystko złoto, walkę oraz dobre piwo. Ich miejscem są góry, miejsce w którym gdzie nie przyda się zwinność czy ogłada ale raczej wytrwałość i nieustępliwość.

Halfling

Typowy halfling to pulchna i sympatyczna postać, której okrągłe kształty zdradzają niepohamowany apetyt na jedzenie. Pomimo tego to stworzonko wydaje się być nadzwyczaj ruchliwe i zwinne. Zielonych łąki i delikatne pagórki to ich naturalne środowisko. Mieszkając tam i wiodąc swoje ciche i skromne życie, halfling zdaje się pozostawać poza wszelkim złem tego świata...

Gnomy

Niska i szczupła sylwetka zdaje się świadczyć, iż to zręczność a nie siła jest największym atutem tych istot. Gdy do tego dodać przenikliwe spojrzenie oraz zmyślne narzędzia trzymane w drobnych dłoniach, jasnym się staje iż nie walka ale błyskotliwośc i praca są cenione przez tą społeczności, zasiedlającą zwykle warsztaty i labolatoria skryte głęboko we wnętrzu gór.

Półelfy

Postać ta stanowi połączenie człowieka i elfa. Zachowując ogólnie ludzkie cechy budowy jest szczuplejsza i smuklejsza. Nie wydaje sie jednak, aby szła za tym szczególna zręczność. Także spojrzenie nie ma w sobie wiele z dostojeństwa elfów, nie mniej twarz ma rysy łagodne i szlachetne. Półelfy mogą żyć zarówno w lasach jak i w ludzkich skupiskach.

Ogry

Ogry mają postać potężną, o krótkich rękach i grubo ciosanych dłoniach, co zdaje się zdradzać dość niską zręczność. Jej niepospolita siła zdaje się aż wybijać ponad inne rasy, jednak twarz przybrała niezbyt inteligentny wyraz a oczy wydaja się patrzeć tępo przed siebie... Zasidlają one głównie opuszczone ludzkie siedziby takie jak samotne wioski lub odległe zamki.

Orki

Potężna postać, wyrastająca ponad wiele innych ras tu opisanych. Imponujące mięśnie wydają się stworzone do dalekich wędrówek, potężne dłonie wydają się dopasowane do wielkich toporów i mieczy. Niewątpliwie mamy tu do czynienia z rasą urodzonych wojowników. Całości wizerunku dopełniają gruba skóra oraz oczy, w których widać spryt, przebiegłość i żądze krwi. Rasa ta zamieszkuje głównie rozległe stepy.

Gobliny

Niskie, pokraczna postaci ze zwinnymi palcami i grymasem złośliwości na twarzy. Wydaje się, że nie może ona równać się w boju z innymi opisanymi tu rasami, jednak dzięki swoim niewielkim rozmiarom są w stanie dotrzeć do miejsc niedostępnych dla innych. Ich miejsce życia są wędrowne obozy.