Jak zagrać?

Rozpocząć przygodę z grą Mystica można na dwa sposoby. Oba wymagają skorzystania z tzw. klienta mud, czyli spejcalnego programu służącego do połączenia się z serwerem gry.

Pierwszym z tych sposobów jest skorzystanie z klienta webowego - wystarczy na głównej stronie wybrać opcję Graj Teraz! aby zostać natychmiast połączonym z grą. Jest to szybkie i wygodne, choć ma także pewne niedogodności (np brak pełnej obsługi polskich liter).

Drugi sposób to skorzystanie z tzw klienta mud - specjalnego programu służącego do łączenia się z mudami. Kilka takich programów wymienionych jest w dziale Przydatne Programy. Należy zaznaczyć, że Mystica nie posiada i nie korzysta z wlasnego, autorskiego klienta, tak więc programy to klienty ogólnodostępne, szeroko stosowane i często posiadające otwarty kod źródłowy. Nie ma więc ryzyka dodatkowego zainstalowania np wirusa lub programów reklamowych.

Gdy już mamy zainstalowanego u siebie klienta, należy połączyć się z grą. Sposób tworzenia nowego połączenia jest inny w każdym kliencie, jednak dane do połączenia są zawsze takie same:

Adres serwera: mud.mysticarpg.pl

Port: 2300